Raport Szkolenia HR

Od czasów sławnych reform Balcerowicza niezwykłym wzięciem cieszą się szkolenia – możemy wywnioskować z badania Najlepsze Warsztaty Sprzedażowe. Oczywiste jest, że kadra menedżerska o wysokich umiejętnościach to podstawa biznesu. Firmy często organizują szkolenia z kierowania projektami, z rozwoju osobowości, automotywacji albo z budowania zaangażowania.

takie dzielą się na otwarte i zamknięte. Te ostatnie organizowane są na zlecenie zainteresowanych korporacji. Szkolą się w nich tylko kierownicy tych firm. Szkolenia otwarte, jak sama nazwa wskazuje, dostępne są dla każdego, kto jest zainteresowany określoną problematyką. Niestety, osoby korzystające z szkoleń otwartych muszą najczęściej regulować płatność za nie własnymi pieniędzmi. Oczywistym jest, że inwestycja w nasze umiejętności to większa szansa na awans.

Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych zajmują się przeważnie zawodowi trenerzy. Duży procent z nich jest znawcą w wybranym zagadnieniu, np. w technikach kierowania ludźmi, w psychologii biznesu, technice prowadzenia negocjacji itd. Specjaliści prowadzący szkolenia powinni posiadać nie tylko rozległą i kompleksową wiedzę, ale również właściwe wrodzone umiejętności. Ważne jest, by znajomość tematu w stosowny sposób aplikować uczącym się. Oczekiwana jest również wiedza z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, sprawność prowadzenia prezentacji oraz podtrzymywania więzi na płaszczyźnie nauczyciel uczeń.

Technika organizacji szkoleń biznesowych jest niejednokrotnie zbliżona. Stosuje się transmisje multimedialne, praca indywidualna, ćwiczenia w grupach jak również pisemna kontrola zdobytej wiedzy. Niejednokrotnie zaplanowane są jeszcze dodatkowe porady po zakończeniu szkolenia. Im trudniejsze zagadnienie, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, rozłożone nawet na cztery dni.Rynek kursów biznesowych rośnie intensywnie i wydaje się, że ta tendencja nie zostanie zahamowana w najbliższym czasie. Bardzo cenione są także eventy integracyjne powiązane z szkoleniami. Ich niezwykłą wartością jest nie tylko możliwość przekazania wiedzy, ale również scalenie grupy zatrudnionych.

01.10.2014. 13:30

Menu

 

Ostatnie wpisy

 

Kategorie